8 października 2018

Charytatywna Aukcja Obrazów ,,Artyści Dzieciom” za nami. Jak co roku artyści przekazali swoje dzieła, by wspomóc licytację. Dochód, który został zebrany, powędruje do Funduszu Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Ile udało się zebrać?

Około 41 tysięcy złotych udało się zebrać podczas XI Charytatywnej Aukcji Obrazów w Rzeszowie. Licytacja odbyła się w niedziele w teatrze im. Wandy Siemaszkowej. Na aukcje wystawiono ponad 180 prac – informuje Monika Barłowska-Kuchar, koordynator wolontariatu.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone do prowadzenia Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Jest to jedyna taka placówka na terenie naszego województwa. Fundacja prowadzi stacjonarne, domowe i perinatalne hospicjum. Posiada poradnie specjalistyczne i wypożyczalnię sprzętu medycznego. Na jej terenie działają grupy wsparcia dla rodzin po stracie dziecka i centrum wolontariatu. Potrzeby hospicjum są wprost proporcjonalne do udzielanej pomocy. Hospicjum potrzebuje wsparcia finansowego by wymienić sprzęt medyczny, pojazdy i inne rzeczy przedmioty potrzebne do prowadzenia placówki i dalszej pomocy–mówiła Janina Jaroń, założyciel Fundacji. Pomóc hospicjum można również w formie wolontariatu. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i odbyć specjalistyczny kurs wolontariusza medycznego.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci mieści się przy ul. Lwowskiej 132 w Rzeszowie.

Arleta Blok