10 kwietnia 2019

W najbliższy piątek i sobotę (12-13.04) ulice Leska staną się kolorowe od świątecznych straganów. Na Placu Pułaskiego (Mały Rynek) odbywał się będzie pierwszy w historii miasta Jarmark Wielkanocny. Jego organizatorem jest Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski oraz Bieszczadzki Dom Kultury.

Idąc za przykładem innych miast i sukcesem organizacyjnym I Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się w naszym mieście w grudniu ubiegłego roku, postanowiliśmy stworzyć kolejne cykliczne wydarzenie, które uwolni potencjał Leska, okolicznych miejscowości i zintegruje lokalna społeczność, a przede wszystkim wypromuje lokalnych twórców, których mamy wokół mnóstwo.Takie wydarzenia przyczyniają się do podtrzymania i pielęgnacji tradycji, a ja właśnie na tej wartości chcę budować nowoczesne miasto i gminę i chcę pokazywać je na zewnątrz – mówi Adam Snarski Burmistrz Leska.

W dwudniowym jarmarku swój udział zapowiedziało blisko trzydziestu wystawców z nie tylko z Gminy Lesko, ale i z całych Bieszczadów. Zaprezentują oni przede wszystkim własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne i ciasta, w których wykonanie zawsze wkładają całe serce.  

W sobotę dodatkową atrakcją będzie konkurs na najpiękniejszą palmę oraz najsmaczniejsze ciasto wielkanocne.  Weekendowe wydarzenia dopełni przedstawienie teatralne „Misterium Męki Pańskiej”, które wprowadzi widzów w nastrój Wielkiego Tygodnia.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Lesko

Piotr Mazurkiewicz