24 listopada 2021

Minister zdrowia Adam Niedzielski otworzył W Rzeszowie I Międzynarodową Konferencję Naukową poświęconą szczepieniom przeciwko COVID-19.

Celem Konferencji jest zwrócenie uwagi na obecną, niską zaszczepialność mieszkańców Podkarpacia, popularyzowanie fachowej wiedzy o szczepionkach i tym samym wpływanie na podniesienie odsetka osób zaszczepionych w regionie,. Na Podkarpaciu przybywa zakażonych i hospitalizowanych osób z powodu covid 19, mówi wojewoda Podkarpacki, Ewa Leniart.

 

Dr hab. n. med. Andrzej Cieśla, prof. UR kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Kolegium Nauk Medycznych UR, Kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Centrum Medycznym w Łańcucie., podkreśla, że spośród przyjmowanych pacjentów przeważają osoby młode niezaszczepione. Jak dodaje prof. Cieśla, wszystkie osobny łącznie z zaszczepionymi, muszą przestrzegać zasad epidemicznych. 

 

Wojewoda zapewnia, że w przypadku znaczącego przyrostu pacjentów covidowych wymagających hospitalizacji jeden ze szpitali w województwie zostanie przekształcony na szpital jednoimienny.

Agnieszka Bojda