23 września 2018

Muzeum Dobranocek już kolejny raz bierze udział w Festiwalu Kultury Bez Barier.

Ideą Festiwalu jest zniesienie wszelkich przeszkód uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Tegoroczne hasło Festiwalu MOŻESZ! odzwierciedla jego ideę – by ci, którzy kulturę tworzą chcieli ją kierować do jak największej liczby odbiorców, uwzględniając ich indywidualne potrzeby, a ci, do których ta oferta jest adresowana – mogli z niej korzystać.

W ramach festiwalu Muzeum Dobranocek 28.09 – 07.10 zaprasza na indywidualne zwiedzanie wystawy stałej i ekspozycji czasowej „Granie nie tylko na ekranie” oraz projekcje filmowe popularnych polskich filmów animowanych.29 – 30.09 w godz. 11.00 – 12.00 będzie zwiedzanie grupowe z przewodnikiem wystawy stałej i ekspozycji czasowej, a po zwiedzaniu okazja obejrzenia archiwalnych odcinków dobranocek „Jacek i Agatka” oraz „Gąska Balbinka”.Natomiast w godz. 16.00 – 17.00 zwiedzanie grupowe z przewodnikiem wystaw stałej i czasowej przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (tyflograficzne odwzorowania eksponatów, wydawnictwo w brajlu z dotykowymi ilustracjami, kody QR do filmów z tłumaczem języka migowego i lektorem) a po zwiedzaniu okazja wzięcia udziału w pokazie filmowym animacji „Miś Fantazy” z audiodeskrypcją oraz filmu „Len” również z audiodeskrypcją, tłumaczem języka migowego oraz napisami.29.09 zaplanowaliśmy „Dzień gier”. Zorganizowany zostanie we współpracy z firmą Gamekeeper w Rzeszowie. Goście muzeum będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w różnych grach.30.09 w godz. 15.00 – 16.00 zapraszamy na „Eko-Dobranocki” – międzypokoleniowe warsztaty, podczas których znani bohaterowie bajek zostaną wykonani przy pomocy materiałów z recyklingu.

 

Informacje, ceny oraz rezerwacje na wszystkie atrakcje będą dostępne pod numerem telefonu 17 748 36 51. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Agnieszka Radochońska-Kloc