22 czerwca 2020

Ponad 600 osób wzięło udział w tegorocznej edycji Akademii 50 + działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Do połowy marca w Akademii odbyło się 13 wykładów, w tym 3 w ramach cyklu wykładów otwartych „Akademia Zdrowia”. Działało 15 grup zainteresowań – język angielski na różnych poziomach zaawansowania, zajęcia komputerowe, taniec towarzyski, malarstwo i rysunek, tai chi, Klub Nowoczesnego Rękodzieła. Były też warsztaty z edukacji żywieniowej, masażu, samoobrony, ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, warsztaty fotograficzne, trening pamięci  i koncentracji.

Tradycją stało się już, że z roku na rok jest coraz więcej członków Akademii 50+. Wielu słuchaczy jest z nami już od kilku lat, niektórzy od samego początku, i naprawdę miło jest obserwować, jak rozwijają swoje pasje i zainteresowania” – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektorka Akademii 50+ działającej przy WSIiZ.

Myslę, że podobnie jak ja, każdy kto chce dołączyć to grona tych facjatkowych słuchaczy znajdzie coś dla siebie – dodaje mówi Marianna Krupa, uczestniczka Akademii 50+.

Ze względu na koronawirusa 12 marca zajęcia tradycyjne zostały zastąpione spotkaniami online, także zakończenie roku zostało przeniesione do internetu.

Iwona Kosztyła