28 grudnia 2020

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady OT poszukiwali zaginionego mężczyzny z Przemyśla.

27 grudnia, 29 żołnierzy z 34. Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu, uczestniczyło w akcji poszukiwawczej 84–letniego Władysława Klepackiego z Przemyśla. Zaginiony wyszedł z mieszkania przy ul. Kosynierów w Przemyślu w piątek, 25 grudnia, ok. godz. 11. Nie zabrał ze sobą dokumentów. Od tamtej pory mężczyzna nie wrócił do mieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ubrany był w czarną skórzaną kurtkę, ciemne spodnie, czarne skórzane buty z kwadratowym przodem i czarną skórzaną czapkę z daszkiem.

Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej akcję wsparcia funkcjonariuszy policji, realizowali na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. W czasie działań sprawdzono ogródki działkowe, cmentarze, dworce, szpitale oraz wykonano wiele innych zadań wskazanych przez kierującego akcją z przemyskiej policji.

W niedzielę w akcję zaangażowani byli również strażacy z PSP w Przemyślu, którzy przy pomocy sonaru sprawdzili dno rzeki San od mostu Orląt Przemyskich do miejscowości Buszkowice. Poszukiwania cały czas trwają. Ktokolwiek widział lub wie o losach zaginionego, proszony jest o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112 lub z rodziną, telefon 507 638 633.

***

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych.

Iwona Kosztyła