20 maja 2021

Budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2022 roku.

Na terenie Lotniska Rzeszów-Jasionka powstanie nowoczesna baza obsługowa szerokokadłubowych samolotów. Inwestorem przedsięwzięcia jest LOT Aircraft Maintenance Services należąca do Polskiej Grupy Lotniczej. W pierwszym etapie inwestycji zaplanowano budowę hangaru obsługowego o powierzchni prawie 13 tys. m². W obiekcie będzie można serwisować samoloty Boeing 787. Samoloty mają trafić do serwisu w połowie 2023 roku.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa znacząco wpłynęła na funkcjonowanie branży lotniczej. Głęboko wierzę, że dzięki programowi szczepień przeciwko Covid-19 i stopniowo rozszerzanej siatce połączeń przewoźników z całego świata sytuacja w naszej branży w najbliższym czasie ulegnie poprawie. Liczę na to, że już tego lata znacznie zwiększy się popyt na latanie w celach turystycznych. Warto pamiętać, że budowa bazy na rzeszowskim lotnisku jest wpisana w długoterminową strategię rozwoju naszej Spółki, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału ludzkiego i ekonomicznego Podkarpacia. Uruchomienie bazy w Jasionce pozwoli nam oferować klientom obsługę techniczną na najwyższym poziomie już nie w jednej, a dwóch lokalizacjach w Polsce – mówi Aleksandra Juda, Prezes Zarządu LOTAMS.

Spółka planuje zatrudnić w Jasionce 400 osób. LOTAMS współpracuje ze szkołami technicznymi w Rzeszowie, Krośnie czy Łańcucie. Absolwenci tych szkół mają zasilić kadry bazy w Jasoince.

 

Artur Sołek, mat. pras.