14 lutego 2022

Według danych z 2019 roku w Polsce średnie straty przedsiębiorstw, ponoszone w wyniku działań cyberprzestępców, oszacowano na 25 000 USD. Obserwowany jest również systematyczny wzrost strat ponoszonych przez osoby fizyczne w konsekwencji cyberprzestępczości. Przestępcy internetowi na swój celownik biorą nie tylko nasze dane i finanse, ale także sprawy państwowe. Jakimi metodami cyberprzestępcy próbują wykraść cenne dane? Czym jest wojna cybernetyczna? Odpowiedzi będzie szukał dr inż. Mirosław Hajder, podczas wykładu Cyberbezpieczeństwo – największe wyzwanie informatyki. Od cyberprzestępczości do wojen cybernetycznych” Wykład w formie online odbędzie się w ramach kolejnej edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” WSIiZ w Rzeszowie.

 

Jak przyznaje dr inż. Mirosław Hajder, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa przestępczość to nieodłączny fragment naszej rzeczywistości, a obszar działalności ciągle się poszerza

 

Wykład „Cyberbezpieczeństwo – największe wyzwanie informatyki. Od cyberprzestępczości do wojen cybernetycznych” odbędzie się 16 lutego br. (środa) o godz. 18:00 na Facebooku WSIiZ oraz o godz. 19:00 na YouTube WSIiZ.

 

Iwona Kosztyła