8 września 2019

„Cysterny wstydu” przyjechały na Podkarpacie. Jeden z takich pojazdów stanął w niedzielę popołudniu przy jednym z jasielskich skrzyżowań. Cysterny wstydu PO – PSL to akcja prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość. Ma pokazać zaniedbania poprzedniego rządu.

Cysterny wstydu to pojazdy obklejone napisami i wielkimi zdjęciami Grzegorza Schetyny i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Napisy informują o stratach poniesionych przez nielegalny obrót paliwem. Na cysternach możemy przeczytać, że przez zaniedbania Polacy stracili 10 tysięcy przedszkoli czy 2 lata działania programu 500 plus.

Cysterny wstydu PO – PSL to akcja prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość. Ma pokazać zaniedbania poprzedniego rządu.

Europoseł PiS Bogdan Rzońca przekonywał, że rząd PO-PSL nie dbał o finanse państwa

Adam Pawluś – starosta jasielski – dodał, że przez ostatnie 3 lata udało się zahamować szkodliwe procesy dla Jasła. Jako przykład podał polepszenie wyników finansowych jasielskiej rafinerii, dzięki zwiększonej kontroli tej branży

Cysterna Wstydu oprócz Jasła, w niedziele pojawiła się też w podrzeszowskiej Jasionce. Według wyliczeń PiS na nielegalnym obrocie paliwa Polacy tracili dziennie 24 mln złotych.

O zaniedbaniach poprzedniego rządu przekonywali w Jaśle także senator Alicja Zając i Grzegorz Pers, który także startuje z list Prawa i Sprawiedliwości.

Artur Sołek