2 września 2019

Wyjazd na wspólną modlitwę organizują parafie i grupy i wspólnoty.

Diecezja Włocławska oraz zespół Fundacji Solo Dios Basta – organizatorzy akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” zapraszają wszystkich Polaków, aby 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia. Spotkanie odbędzie się na Lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie. Do modlitwy dołączą także liczni wierni z diecezji rzeszowskiej. Parafie, czy też grupy organizują wyjazd na wspólną modlitwę.

Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe” – zachęcają organizatorzy. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż – mówi ks. Krzysztof Golas, wikariusz parafii katedralnej, która jako jednak z wielu organizuje wyjazd do Włocławka

Szczegóły wydarzenia i zgłoszenia na stronie internetowej: www.polskapodkrzyzem.pl .

W diecezji rzeszowskiej spotkanie modlitewne pod przewodnictwem bp Jana Wątroby odbędzie się w 14. września w Kobylance o godz.11.00 i w parafii Podwyższenia Krzyża św w Rzeszowie o godz. 18.00 pod przewodnictwem bo Kazimierza Górnego. Odbędzie się tez Droga krzyżowa na Górę Grzywacką. Początek po godz 14.00 w przy kościele w Kątach.

Iwona Kosztyła