19 marca 2021

Więcej informacji na temat ofert pracy dostępnych w sieci EURES na stronach: www.eures.praca.gov.pl, www.eures.europa.eu

 Tamtejsi pracodawcy złożyli oferty pracy dla kierowców ciężarówek C+E i autobusów, elektryków, specjalistów branży cateringowej/gastronomicznej oraz rzeźników. Kandydatury zgłaszać mogą wszyscy kandydaci, którzy spełniają wymagania konkretnych ofert. W zależności od stanowiska i doświadczenia zarobki zaczynają się w granicach 2100 – 2500 euro brutto miesięcznie.

Oprócz kwalifikacji zawodowych i uprawnień od kandydatów wymaga się znajomości języka niemieckiego. Dla osób, które się zakwalifikują istnieje możliwość skorzystania ze szkolenia językowego. Można je rozpocząć w Polsce i przeprowadzić on-line. W przypadku pozytywnej oceny można również skorzystać z dofinansowania do relokacji. Koszty szkolenia i relokacji pokrywane są przez stronę niemiecką.

Rozpoczęcie pracy planuje się na wiosnę lub najpóźniej w czerwcu 2021 roku. Możliwy jest wcześniejszy start, jeśli kandydat zna język niemiecki.

 

Iwona Kosztyła