3 kwietnia 2024

03.04.2024. Rzeszow. Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Rzeszowa. Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Zarezerwowaliśmy dodatkowe pieniądze na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego. W budżecie tej inwestycji mamy 194 mln zł. Ta kwota pozwoli na wybór firmy, która stadion wybuduje” – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Propozycję prezydenta dotyczącą zarezerwowania dodatkowych pieniędzy na PCLA rzeszowscy radni zaakceptowali w środę jednomyślnie. To oznacza, że w budżecie budowy nowego stadionu jest ok. 194 mln zł. Dzięki temu w czwartek przetarg na budowę nowego stadionu w Rzeszowie zostanie rozstrzygnięty i wybrany będzie wykonawca inwestycji.

PCLA powstanie w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię. Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7 947 widzów. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania. Stadion będzie przystosowany także do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty.

Źródło:UM Rzeszowa

Skip to content