27 listopada 2020

Dominik Kida zdobył złoty medal w wadze 69 kg. To pierwszy tak duży sukces zawodnika Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego 'Wisłok”. Zawody Mistrzostw Polski odbyły się w Wałczu.

Dominik Kida, to zawodnik Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego „Wisłok”. Boksować zaczął gdy był jeszcze nastolatkiem. Obecnie pracuje w firmie transportowej, co nie jest łatwe do pogodzenia z pasją, jaką jest boks.

Na Mistrzostwach Polski w Wałczu zawodnik z Rzeszowa pokonał na punkty czterech rywali: Marcina Lachotę (KB Karlino), Adriana Krukowskiego (Mazur Ełk), Michała Jarlińskiego (Champion Włocławek) i w finale – Karola Łapawę (Sporty Walki Gostyń).

Ostatni raz złoty medal Mistrzostw Polski w kategoriach seniorskich w boksie, zawodnik z Rzeszowa zdobył 40 lat temu. W 1980 roku złoto zdobył Aleksander Brydak ze Stali Rzeszów.

W środę w Klubie „Wisłok” odbyła się skromna uroczystość podziękowania mistrzowi.