23 października 2018

Będą tematy lekkie i przyjemne, ale też poważne rozmowy z seniorami dotyczące bezpieczeństwa. W piątek, 26 października zarówno w Rzeszowie jak i w jednostkach terenowych , tj. w Jarosławiu, w Stalowej Woli, Tarnobrzegu i Mielcu odbędzie się Dzień Seniora.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. Chodzi o to, aby uaktywnić seniorów i podnieść ich wiedzę na temat ich praw. Dodatkowo organizowane będą wykłady i prelekcje o tematyce bliskiej osobom starszym oraz inne atrakcje aktywizujące seniorów. – mówi Alicja Kochanowicz – Grabuś, koordynator Dnia Seniora w oddziale ZUS w Rzeszowie.

W Dzień Seniora w Rzeszowie włącza się podkarpacka policja. Funkcjonariusze będą mówić o tym, jak nie dać się oszukać. Mimo coraz częstszych apeli, nadal zdarzają się przypadki wyłudzeń np. na wnuczka – mówi nadkomisarz Marta Tabasz Rygiel, Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Dzień Seniora w Rzeszowie odbędzie się w w piątek, 26 października w Rzeszowie w osiedlowym Dom Kultury „TYSIĄCLECIA” przy ul. Kochanowskiego.

Dzień Seniora organizuje ZUS wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów w różnych miastach w całej Polsce. Partnerami wydarzenia są Policja i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Agnieszka Radochońska-Kloc