29 września 2019

Impreza ma charakter edukacyjny, połączona jest z konsultacjami medycznymi, możliwością zrobienia podstawowych badań,

Na rzeszowskim rynku trwa piknik związany z obchodami Światowego Dnia Serca. Organizatorzy ogólnopolskiej akcji także w stolicy Podkarpacia przypominają o przeciwdziałaniu chorobom układu krążenia i dbaniu o serce. Impreza ma charakter edukacyjny, połączona jest z konsultacjami medycznymi, możliwością zrobienia podstawowych badań, ale także między innym nauką pierwszej pomocy.

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy obok ratusza stanął krwiobus, gdzie wszyscy chętni mogli się przebadać i oddać krew. Namawiać nie trzeba było, bo kolejka chętnych ustawiała się bardzo szybko

W ramach akcji utworzonych zostało 6 stref: Relaks dla serca, Zbadaj serce, Gotuj z sercem, Aktywne serce, Uratuj serce oraz Wirtualne serce, gdzie odbywały się pokazy, badania i konsultacje medyczne. Duża popularnością cieszą się porady dietetyka

Kolejka ostawiła się także przed strefą badań

Podczas pikniku można było sprawdzić swoje umiejętności w ratowaniu zdrowia i życia

Celem Dnia Serca jest między innymi przypominanie o zdrowym stylu życia jako jednym ze sposobów eliminacji chorób serca. Czy dbamy o serce i zdrowie ?

Dodatkową atrakcją wydarzenia są występy zespołów tanecznych, muzycznych czy sportowych. Nie brakuje konkursów dla dzieci, gier i zabaw. Podczas koncertu finałowego wystąpi rzeszowska wokalistka Dominika Kobiałka.

Iwona Kosztyła