2 maja 2019

Stowarzyszenie „Europa – Tradycja” apeluje do podkarpackich samorządowców, by podjęli uchwały sprzeciwiające się postulatom środowisk LGBT. Takie deklaracje uchwaliły już sejmiki województwa lubelskiego oraz małopolskiego. Stowarzyszenie apeluje także do rzeszowskich radnych, by sprzeciwili się Marszowi Równości, który zaplanowano w stolicy Podkarpacia pod koniec czerwca.

Sejmik województwa lubelskiego w ostatnich tygodniach podjął uchwałę, która sprzeciwia się promowaniu niemoralności seksualnej. Deklaracja radnych tego sejmiku jest odpowiedzią, na deklarację prezydenta Warszawy, który zapowiedział, że Stolica kraju będzie miejscem przyjaznym środowiskom LGBT.

Inicjatorem lubelskiej uchwały był prof. Mieczysław Ryba, radny tamtejszego sejmiku

W Rzeszowie za ponad miesiąc, 22 czerwca zaplanowano drugi już Marsz równości.

Ryszard Skotniczny – prezes stowarzyszenia”Europa Tradycja zaapelował do radnych miasta, by stanowczo sprzeciwili się paradzie

Apel kierowany jest także do parlamentarzystów, by prawo zostało zmienione w ten sposób, by samorządy miały realną możliwość blokowania takich marszów, zgodnie z wolą mieszkańców. Do zmiany przepisów zachęca poseł PiS Bogdan Rzońca

Ryszard Skotniczny przekonuje, że deklaracja nie jest wymierzona przeciwko komuś, a ma jedynie być wyraźnym głosem większości społeczeństwa.

Stowarzyszenie „Europa Tradycja” przekonuje, że zmiana prawa pozwoli na realne rozwiązanie problemu takich marszów. Niektóre samorządy podejmowały probe blokady pochodów, ale sądy zmieniały ich decyzje. Nowe prawo powinno dawać narzędzia samorządom, by te w imieniu mieszkańców mogły eliminować z przestrzeni publicznej to co jest niemoralne.

Artur Sołek