25 maja 2021

Uczestnicy konferencji zwrócili uwagę na konieczność zachowania równowagi pomiędzy zabudową mieszkaniową a terenami zielonymi.

Podczas wspólnej konferencji prasowej na rzeszowskich bulwarach dr Ewa Leniart wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą przedstawili możliwości sfinansowania budowy Parku Centralnego – jednej z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Rzeszowa inwestycji, poprawiającej jakość życia w naszym mieście. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa przypomniała, że brak zagospodarowania terenów zielonych wzdłuż Wisłoka to jedno z największych zaniechań byłego prezydenta i wspierających go radnych.

Dziś mamy ostatnią szansę by uratować tą przestrzeń, by stworzyć nowe, atrakcyjne miejsce do spędzania czasu wolnego, wypoczynku i aktywnej rekreacji –  powiedziała Ewa Leniart. Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zapewniła, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążyć do jak najszybszej realizacji Parku Centralnego.

Kolejny skok rozwojowy Rzeszowa wesprą fundusze unijne i środki krajowe. Przy inwestowaniu pieniędzy z przyszłego budżetu UE liczymy na dobrą współpracę z samorządem i prezydentem miasta. – powiedział Waldemar Buda, sekretarz stanu w ministerstwie funduszy i polityki regionalnej.

 

 

Iwona Kosztyła