22 marca 2019

Kilkudziesięciu utalentowanych zawodników z regionu otrzymało stypendia sportowe.

Kilkudziesięciu utalentowanych zawodników z regionu otrzymało całoroczne stypendia sportowe Marszałka Województwa Podkarpackiego. Wśród nich są akrobaci, siatkarze, lekkoatleci czy szachiści. W Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się XI Gala Sportu Młodzieżowego Woj. Podkarpackiego.

Podczas spotkania nagrody otrzymali także działacze i trenerzy. Dziś kiedy młodzi ludzie mogą wybierać i realizować swoje pasje w rożnych dziedzinach życia, na szczególna uwagę i wsparcie zasługują młodzi sportowcy – mówił Marszałek Władysław Ortyl

Stypendia przyznano 163 zawodnikom z Podkarpacia na łączną kwotę 480 000 zł Nagrody trafiły do osób, które swoimi wyrzeczeniami na nie ciężko zapracowały i są najlepsi w swoich dyscyplinach. Te pieniądze bardzo pomogą rozwijać ich karierę sportową, bo mogę je przeznaczać na sprzęt do treningów, kostiumy czy finansowanie wyjazdów. Młode akrobatki, siatkarze i szachistka cieszą się, ze ktoś zauważył ich starania i wysiłek Nagrody i wsparcie są potrzebne.

Cieszymy się ze nasza praca, ale też samozaparcie, treningi i poświecenie naszych podopiecznych tez zastają zauważone – mówi Brygida Sakowska – Kamińska, trenerka rzeszowskich akrobatek

Podczas gali poza zawodnikami nagrodzeni zostali także działacze i trenerzy. Przyznano 80 nagród na łączną kwotę prawie 86 tysięcy złotych.

Iwona Kosztyła