30 maja 2022

W dniach 2-3 czerwca w Kielnarowej k. Rzeszowa odbędzie się II. Ogólnopolska Konferencja Naukowa „ Gospodarka bez ekonoma, którędy do dobrobytu” im. prof. Jana Winieckiego.

To jeden z nielicznych polskich liberalnych ekonomistów już w czasach socjalizmu. Wezmą w niej udział przedstawiciele polskiego środowiska naukowego i praktycy gospodarczy, którzy zaprezentują najnowsze wyniki badań i analiz.

Na pierwszy dzień konferencji planowany jest ponadto wykład specjalny – prof. dra hab. Jerzego Hausnera pt.: „Polityka makroekonomiczna w erze pocovidowej” oraz sesja upamiętniająca prof. Jana Winieckiego. Drugi dzień konferencji rozpocznie się sesją o konsekwencjach gospodarczych wojny w Ukrainie – mówi  dr Ann Lewandowska przewodnicząca komitetu organizacyjnego II. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. prof. Jana Winieckiego.

 

Wydarzenie będzie prowadzone w trybie stacjonarnym i online. Organizatorami cyklu konferencji są Towarzystwo Ekonomistów Polskich , Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie która jest gospodarzem drugiej edycji. Rejestracja na konferencję, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online dostępna jest na stronie internetowej Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej WSIiZ w Rzeszowie.

Iwona Kosztyła