26 listopada 2021

Hackathon WSIiZ rozpocznie się w IQ Club przy ul. Sucharskiego 2 w piątek (03.12.) o godz. 15:00 i potrwa do godziny 15:00 w sobotę (04.12.).

 Już niebawem rozpocznie się „Hackathon WSIiZ”. Szansę na podbicie świata IT w 24 godziny będą mieli wszyscy rzeszowscy studenci. W trakcie zmagań zaplanowanych na 3-4 grudnia 2021 r. uczestnicy będą wspierani przez mentorów z wiodących firm technologicznych. Zgłoszenia już się rozpoczęły i trwają do wyczerpania limitu miejsc.

W czasie 24-godzinnego Hackathonu WSIiZ zadaniem uczestników będzie zrealizowanie projektu w jednej z trzech kategorii: Game Dev (stworzenie gry komputerowej), Line of Business (stworzenie aplikacji mającej potencjał biznesowy) lub Internet of Things (przygotowanie rozwiązana wykorzystującego technologie Internetu Rzeczy). Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto posiada umiejętności przydatne przy tworzeniu projektu IT. Pracować można indywidualnie lub w zespole maksymalnie 7-mio osobowym. Uczestnicy mogą stworzyć zespół wcześniej, lub przyjść na imprezę i poszukać partnerów pośród innych osób, które chciałyby wspólnie pracować nad pomysłem. Niezbędna jest znajomość technologii informatycznej wśród członków zespołu, gdyż wynikiem pracy ma być działający prototyp aplikacji komputerowej, który trzeba będzie zaprezentować jurorom. Nie wyklucza to jednak udziału osób o innych umiejętnościach – mówi dr Marek Jaszuk, organizator Hackathon WSIiZ

Prace studentów będą oceniane przez Jury składające się ze specjalistów branżowych. Przy ocenie projektów brane będą pod uwagę: jakość techniczna i wizualna wykonania, potencjał komercyjny i sposób prezentacji. Nawet jeśli ktoś nie posiada umiejętności technicznych, ale ma pomysł, może przyjść na Hackathon WSIiZ. Być może znajdzie chętnych, którzy pomogą mu we wdrożeniu tego pomysłu w życie – dodaje dr Jaszuk.

 

Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem FORMULARZA, ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia wyżywienie dla uczestników.

Organizatorem Hackathon WSIiZ jest Koło Naukowe Nowych Technologii Programistycznych działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Partnerami wydarzenia są: Prime Bit Games, Ideo, Divstack, Deloitte i Podkarpackie Centrum Innowacji.

 

 

Iwona Kosztyła