17 maja 2019

W ramach projektu " Młodzi dla Miasta" uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie POMAGALI pomóc bezdomnym zwierzętom.

Dostrzegli, jak ważnym problemem jest bezdomność zwierząt i całą swoją energię skupili na pomocy tym, którzy sami sobie pomóc nie potrafią. W ramach tegorocznej edycji projektu „Młodzież {dla} Miasta” uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych w Rzeszowie postanowili pomóc bezdomnym zwierzętom z rzeszowskiego schroniska „Kundelek”.W ramach projektu „I ty możesz podać pomocną łapę” pomagali w schronisku dla zwierząt, w sklepie zoologicznym zorganizowali zbiórkę produktów dla milusińskich, ale także przeprowadzili cykl warsztatów dla uczniów szkół podstawowych.

W czasie rozmów z młodszymi kolegami uczniowie opowiadali o życiu zwierząt w Kundelku i zachęcali do odwiedzania schroniska i udzielenia się w wolontariacie na rzecz bezdomnych kotów i psów. Nagrali też film i zorganizowali konkurs plastyczny.

Uczestnicy projektu zaczynają działania od szkoleń, na które składają się m. in. warsztaty prowadzone przez profesjonalnych animatorów kultury, by następnie pod okiem bardziej doświadczonych opiekunów zrealizować mikro -projekty według własnego pomysłu – Karolina Winiarska, nauczyciel Zespołu Szkół Spożywczych, opiekun projektu

Młodzież coraz chętniej angażuje się w tego typu przedsięwzięcia –Cieszymy się, że bierzemy udział w tym projekcie, bo możemy realizować nasze pomysły i zdobywać kolejne, nowe doświadczenia – mówią Estera Paśkiewicz i Aleksandra Goraj

„Młodzież dla Miasta” jest cyklicznym projektem realizowanym przez Estradę Rzeszowską od 2013 roku, który w ramach działań Rzeszowskiego Inkubatora Kultury angażuje uczniów szkół średnich z Rzeszowa i okolic i ma na celu zachęcenie młodzieży do zaangażowania w różnego rodzaju działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Iwona Kosztyła