16 października 2021

fot. Collegium Humanum

Uroczystość odbyła się 14 października w Auli Filii przy ul. Miłocińskiej. Podczas inauguracji nastąpiło również ogłoszenie wyników I Podkarpackiego Konkursu na Esej pt. "Młodzież w czasach pandemii".

Filia Collegium Humanum w Rzeszowie zainagurowała kolejny rok akademicki. Podczas uroczoczystości ogłoszono wyniki konkursu dla młodzieży.

Do wygrania w konkursie były trzy stypendia w wysokości 25 tys. zł każde – do przeznaczenia na pokrycie kosztów studiów na wybranym kierunku oferowanym przez Collegium Humanum w stolicy Podkarpacia. Studiować można Psychologię (studia jednolite magisterskie, stacjonarne lub niestacjonarne) albo Pedagogikę (studia I i II stopnia, stacjonarne lub niestacjonarne).

Ze względu na wysoki poziom literacki zgłoszonych prac JM Rektor Collegium Humanum Paweł Czarnecki zdecydował o zwiększeniu puli nagród o dodatkowe trzy stypendia również w wysokości 25 tys. zł każde.

Konkurs organizowany przez Filię Collegium Humanum w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli adresowany był do ambitnych uczniów szkół średnich. Ocena nadesłanych prac odbyła się dwuetapowo na podstawie Regulaminu. Oceny dokonało powołane Jury w skład którego wchodzili eksperci w zakresie literatury I języka polskiego. Jury 1. etapu oceniło prace zgłoszone na konkurs i przyznało punkty. Jury 2. etapu ustaliło na podstawie punktacji kolejność miejsc.

Komisja Konkursowa dokonała wyboru następujących laureatów konkursu:

Julia Wiater (I LO w Rzeszowie),

Ignacy Sądej (I LO Nowej Sarzynie),

Wiktoria Chrząstek (LO w Kolbuszowej).

Gabriela Pieczek (Liceum w Strzyżowie),

Patrycja Polak (ZS w Mielcu),

Martyna Kosiba (I LO w Dębicy).

materiały prasowe