8 lutego 2019

W spotkaniu w urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli udział nauczyciele, rodzice, przedstawiciele placówek wspomagających wychowanie.

O różnych sposobach wspierania młodego pokolenia i wspólnym poszukiwaniu rozwiązań problemów które pojawiają się w okresie dorastania rozmawiali uczestnicy drugiej części konferencji wychowawczej „Na granicy światów: dzieciństwa i dorosłości. Klucze do serca buntującego się dziecka…”

W spotkaniu w urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli udział nauczyciele, rodzice, przedstawiciele placówek wspomagających wychowanie.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na potrzebę budowania dobrych relacji z młodym człowiekiem w rodzinie i szkole i zwrócenie uwagi na pilną potrzebę integralnej formacji ucznia i wychowanka.

Warsztaty prowadzili psychoterapeuci, pedagodzy i trenerzy umiejętności interpersonalnych. O międzypokoleniowym przeciąganiu liny czyli sztuce współpracy z nastolatkiem w nurcie tzw. pozytywnej dyscypliny mówiła Iwona Siedlecka – Bukała, pedagog, socjoterapeuta, edukator Pozytywnej Dyscypliny

Jeśli chcemy by nastolatek chał z nami współpracować i miał taką potrzebę, sami musimy mu dać dobry przykład. Jak kształtować w nastolatku nadzieję i motywację do pracy nad sobą i jaka jest rola rodziców i wychowawców – o tym mówiła Monika Chochla, psycholog, psychoterapeuta.

Spotkanie zakończyła dyskusja. W trakcie konferencji uczestnicy mogli zapatrzeć się w literaturę dotycząca wychowania, rodzinne gry edukacyjne czy pomoce dydaktyczne. Wydarzenie wpisuje się w cykl inicjatyw związanych z tematyką wychowania.

Iwona Kosztyła