19 października 2021

Lecznica została wyróżniona za wysoką jakość leczenia pacjentów z udarem mózgu. Szpital nagrodę otrzymał już po raz szósty.

Rzeszowska klinika rocznie hospitalizuje pół tysiąca pacjentów z udarem mózgu. W szpitalu funkcjonuje jedyne w województwie podkarpackim Centrum Interwencyjnego Leczenia Udaru Mózgu.

Do leczenia tej jednostki chorobowej wykorzystywane są nowoczesne techniki – mówi prof. Halina Bartosik – Psujek – kierownik kliniki neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim numer 2 w Rzeszowie

 

Za wysoką jakość leczenia pacjentów z udarem mózgu, klinika otrzymała najwyższy diamentowy status przyznawany przez Europejskie Towarzystwo Udarowe – w ramach projektu Angels. Nagrody są przyznawane na podstawie specjalnego rejestru – międzynarodowej platformy gromadzącej dane o jakości i efektywności procesów związanych z opieką nad pacjentem z udarem mózgu.

To duże wyróżnienie dla naszej placówki i całego zespołu – mówi dr Iwona Rościszewska-Żukowska – Z-ca Dyrektora ds. Klinicznych i Lecznictwa

 

 

W leczeniu udaru mózgu ważny jest czas. Statystycznie w Polsce co 6,5 minuty ktoś doznaje udaru mózgu. Im szybsza będzie rekcja pacjenta i jego otoczenia, tym szybciej zostaną wdrożone procedury, co daje większą szansę na uniknięcie kalectwa i powrót do zdrowia.

Obecnie Klinika Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udaru Mózgu jest remontowana. To inwestycja za 15 mln złotych z środków województwa.

Klinika jest obecnie największym tego typu oddziałem w województwie – posiada 55 łóżek, w tym 22 na pododdziale udarowym.

Artur Sołek