24 lipca 2019

Koalicja Obywatelska krytykuje rząd za kryzys lekowy. Podkarpaccy politycy tej formacji uważają, że obecna władza niewiele robi w tej kwestii. Zdaniem Koalicji Obywatelskiej wciąż brakuje leków w aptekach, a uruchomiona niedawno infolinia nie spełnia swojego zadania.

Koalicja Obywatelska krytykuje rząd za kryzys lekowy. Podkarpaccy politycy tej formacji uważają, że obecna władza niewiele robi w tej sprawie. Zdaniem Koalicji Obywatelskiej wciąż brakuje leków w aptekach, a uruchomiona niedawno infolinia nie spełnia swojego zadania.

Marek Rząsa, poseł PO uważa, że infolinia pod którą pacjenci mogą pytać o dostępność leków jest bezużyteczna

Joanna Frydrych, Posłanka Platformy Obywatelskiej przedstawiła na spotkaniu z dziennikarzami listę, leków których brakuje w rzeszowskich aptekach. Są na niej preparaty na cukrzyce czy alergię. Joanna Frydrych apelowała o rozwiązanie tego kryzysu

Kilka dni temu Minister Zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że w ministerstwie zostanie powołany zespół mający kontrolować ilość dostępnych leków. Jak zaznaczył minister pacjent nie może być postawiony w sytuacji, że nie ma w danej aptece lekarstwa.

Artur Sołek