18 września 2018

Koalicja Obywatelska zarejestrowała pełne listy do sejmiku województwa podkarpackiego we wszystkich pięciu okręgach. Liderów list przedstawił Zdzisław Gawlik, szef podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej.

Na listach Koalicji 43 osoby w pięciu okręgach, w tym 18 kobiet.  –Nasi kandydaci to ludzie mądrzy, dobrzy i doświadczeni. – mówił poseł Zdzisław Gawlik. Liderem w okręgu numer 1 jest Krzysztof Ferenc, w okręgu nr 2 Maria Mitręga w okręgu nr 3 Andrzej Ślęza, w okręgu nr 4  Piotr Tomański, natomiast w okręgu numer 5 Antoni Pikul.

Na naszych listach ludzie z kompetencjami, z zasadami, a także ludzie z charakterem, dla których idee i ideały są ważniejsze, niż zajmowane stanowiska czy możliwość zarabiania dodatkowych pieniędzy. To ci, którzy kiedyś w walce o wolność zostali jej pozbawieni, a dzisiaj z uwagi na to, że historia zatacza swoiste koło, wracają. Na naszych listach lekarze, nauczyciele, prawnicy, a także przedsiębiorcy. To ludzie, którzy wielokrotnie w życiu zawodowym osiągnęli sukces i dzisiaj uznali, że warto podnieść rękawicę, żeby walczyć o idee i ideały.

Do Polityki po 7 latach  wraca Jan Tomaka, który startuje w okręgu nr 1 z miejsca trzeciego. Szczegóły programu Koalicja Obywatelska będzie przedstawiała sukcesywnie w kolejnych dniach. W trasę z programem wyborczym  wyruszy z Rzeszowa 1 października.

Agnieszka Radochońska-Kloc