4 października 2018

Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca zaprezentował kandydatów do rady miasta. Wśród nich: nauczyciele, wykładowca akademicki, czy działający już od kilkunastu lat radni. W drużynie Rozwoju Rzeszowa, jak mówił prezydent miasta Tadeusz Ferenc są doświadczeni już radni jak i nowe osoby, wchodzące do polityki.

Przede wszystkim zdaniem kandydatów z okręgu nr 2 i okręgu numer 3 nadal w Rzeszowie musi rozwijać się komunikacja miejska i podmiejska, ale też edukacja i życie kulturalne. Sławomir Gołąb, pedagog i nauczyciel chce stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju uczniów i młodzieży, Rober Homicki zwrócił uwagę na ogromną potrzebę budowy kolejki naziemnej, bo samochodów w mieście przybywa. Daniel Kunysz, prezes Stowarzyszenia RoweryRzeszówpl i Ultimate Frisbee Rzeszów, chce w radzie miasta przede wszystkim zabierać głos w umieniu rowerzystów. Chce więcej dróg rowerowych, między innymi drogę do Śródmieścia oraz obniżenia krawężników. Listę w okręgu numer 3 otwiera Konrad Fijołek, radny od kilku kadencji. Marek Ustrobiński, od 13 lat zastępca prezydenta odpowiedzialny za inwestycje mówi, że ważną rolę odgrywa rozwój terytorialny i rozwój infrastruktury. Jego zdaniem to warunek podstawowy ku temu, aby Rzeszów był liczącym się w kraju, w Europie i na świecie ośrodkiem kulturalnym.

Okręgu nr 2 to osiedla: 1000-lecia, Pobitno, Słocina, Mieszka I, Staromieście, Wilkowyja; okręg numer 3 to Śródmieście Południe, Śródmieście Północ, Pułaskiego, Dąbrowskiego, Piastów, gen. Grota Roweckiego, Zwięczyca.

Agnieszka Radochońska-Kloc