16 sierpnia 2018

zdj. diecezja.rzeszow.p

Wielkimi krokami zbliża się czas zakończenia żniw i zbiorów. Rolnicy z diecezji rzeszowskiej tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia będą dziękować za tegoroczne plony podczas Diecezjalnych Dożynek.

Jak co roku przy rzeszowskiej Katedrze zgromadzi się około 100 delegacji z pięknymi dożynkowymi wieńcami. – mówi ks Jerzy Uchman, diecezjalnych duszpasterz rolników. – Pragniemy w duchu wiary pierwsze płody ziemi ofiarować Panu Bogu, jako wyraz naszej wielkiej wdzięczności za Bożą opiekę i nieustanne podtrzymywanie nas przy życiu.

Program uroczystości obejmuje część artystyczną i oficjalną. O godzinie 11:00 rozpocznie się przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem z parafii i dekanatów diecezji rzeszowskiej i powitanie przybyłych uczestników dożynek; o godz. 11:30 program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży i scholi z parafii Nowy Żmigród, za oprawę liturgiczna odpowiada w tym roku dekanat Nowy Żmigród, o godz. 12:00 Suma Dziękczynna pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Wątroby.

W dożynkach diecezjalnych uczestniczą przedstawiciele władz, mieszkańcy Rzeszowa oraz przedstawiciele piekarzy, którzy zawsze przygotowują wspaniałe wypieki.

Agnieszka Radochońska-Kloc