2 sierpnia 2019

Pod koniec sierpnia Na Podkarpaciu odbędzie się Kongres 60 milionów – wydarzenie, które ma jednoczyć Polonię z całego świata.

W tym roku podobne spotkania odbyły się m.in. w Miami, Londynie i Berlinie. Na początku lipca Polonia spotkała się także w amerykański Buffalo. No kongresie była delegacja z Podkarpacia.

Ideą Kongresu 60 milionów – jak sama nazwa wskazuje jest integracja Polaków mieszkających nad Wisłą, a także tych rozsianych po całym świecie. Spotkania, które odbywają się w wielu krajach mają charakter biznesowy i promocyjny. Delegacje z Polski przekonują Polonusów do inwestowania w ojczyźnie przodków. Polscy przedsiębiorcy z kolei szukają kontaktów biznesowych poza krajem.

Wydarzenie odbyło się już m.in. w Londynie, Berlinie czy Buffalo. W delegacji z Podkarpacia był Jacek Magdoń – radny sejmiku woj. podkarpackiego, który przekonywał Polonię do odwiedzenia naszego regionu.

W delegacji z Polski oprócz samorządowców byli przedsiębiorcy m. in. lek. Stanisław Mazur – Dyrektor Centrum Medycznego MEDYK, który namawiał lekarzy do powrotów oraz inwestowania w polską służbę zdrowia.

Pod koniec sierpnia odbędzie się piąta w tym roku edycja Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Spotkanie w Polsce odbędzie się w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce koło Rzeszowa.

Rzeszowska edycja Kongresu 60 Milionów to trzy dni dyskusji, spotkań w międzynarodowym gronie i wydarzeń towarzyszących. 

Szczegóły na stronie 60mln.pl

Artur Sołek