14 maja 2021

Konkurs Wiedzy wpisuje się w obchody Roku Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

„Prymas Tysiąclecia- Człowiek nadziei naszych czasów”. Klub Lidera Rzeczypospolitej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych woj. podkarpackiego do wzięcia udziału w Podkarpackim Konkursie Wiedzy o kard. Stefanie Wyszyńskim.

Konkurs Wiedzy wpisuje się w obchody Roku Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego. Ponadto celem konkursu jest upamiętnienie 120 rocznicy urodzin oraz 40 rocznicy śmierci Prymasa Polski.

Uważam, że jest dobrą formą uczczenia postaci Prymasa Polski. Konkurs wpisuje się również w lokalne obchody upamiętniające rok Prymasa Polski. W osobie Prymasa Tysiąclecia zachwyca mnie jego niezwykłe oddziaływanie na losy naszej Ojczyzny. Kardynał był osobą, która rozumiała każdego człowieka, nade wszystko podejmowała dialog, który dziś jest nam wszystkim bardzo potrzebny. Bernadeta Frysztak, wicestarosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego 

Konkurs odbędzie się 2 czerwca br. o godz. 12:00 za pośrednictwem platformy internetowej przygotowanej do przeprowadzania testów. Zgłoszenia można przesyłać do 27 maja br. Współorganizatorami konkursu są Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, Starostwo Powiatowe w Ropczycach oraz Urząd Miejski w Sędziszowie Małopolskim.

 

Iwona Kosztyła