10 maja 2021

Kandydat na Prezydenta Rzeszowa odniósł się podczas konferencji prasowej do decyzji Rządu dotyczącej zmiany terminu wyborów samorządowych.

Konrad Fijołek mówił podczas konferncji prasowej, że decyzja o przesunięciu terminu wyborów prezydenckich w Rzeszowie jest niezrozumiała dla mieszkańców:

Wybory miały odbyć się wczoraj. Kiedy została ta decyzja ogłoszona, już wtedy sygnalizowałem, że jest ona niezrozumiała dla mieszkańców, pachnie kombinowaniem, a przede wszystkim jest lekceważeniem rzeszowian – powiedział Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa. -Lekceważeniem rzeszowian, bo nie padły żadne merytoryczne argumenty, co do tego, żeby te wybory przełożyć.

Zdaniem Konrada Fijołka tłem decyzji o zmianie terminu są sondaże wyborcze, które dają kandydatowi Zjedoczonej Opozycji przewagę nad konkurentami oraz szansę na zwycięstwo w pierwszej turze.

–  Zderzymy ten fakt z faktem drugim, bardzo ważnym, o którym też chcemy powiedzieć. W sobotę było 10 zachorowań w Rzeszowie, a w dniu planowanych wyborów, w niedzielę – wczoraj w Rzeszowie zachorowały 2 osoby. Prowadzący w sondażach i 2 osoby chore w 200 tys. mieście? Tak wyglądają argumenty w sprawie tych wyborów – dodał Konrad Fijołek.

Zgodnie z decyzją Premiera wybory samorządowe w Rzeszowie mają odbyć się 13 czerwca.

Artur Sołek