17 sierpnia 2021

18 sierpnia 2021 r. o godz. 12:00 w auli w Instytucie Technicznym UP w Sanoku odbędzie się debata ekspercka: ,,Miasto Sanok a Podkarpacka Dolina Wodorowa - szanse i wyzwania’’.

 W trakcie debaty zostanie poruszony m.in. temat technologii wodorowej, perspektyw rozwoju, współpracy międzynarodowej, przyszłości miasta i regionu. Myślą przewodnią wydarzenia jest powstanie Podkarpackiej Doliny Wodorowej. Od 1 marca 2019 r. RODM w Rzeszowie prowadzony jest przez Fundację Jagiellońską.

 

Fundacja Jagiellońska prowadzi program stypendialny, który ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny. Naszym stypendystom zapewniamy wsparcie w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, ułatwiamy dostęp do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego. Celem Fundacji jest, aby zdolna młodzież była nie tylko wszechstronnie wykształcona, ale także zakorzeniona w dziedzictwie narodowym, a w przyszłości wykorzystywała swoje talenty dla dobra i pożytku Rzeczypospolitej.

Swój udział zapowiedzieli:

➢ dr Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki;

➢ Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego;

➢ Tomasz Matuszewski – Burmistrz Miasta Sanoka;

➢ Tomoho Umeda – Przewodniczący Komitetu Technologii Wodorowych w Krajowej Izbie Gospodarczej, Mitsubishi Motors;

➢ prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik – Rektor Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza

; ➢ dr hab. Elżbieta Cipora, prof. ucz. – Prorektor Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku; ➢ Adam Smoleń – p.o. Prezes Zarządu AUTOSAN;

➢ Beata Rapa – Dyrektor Regionu Podkarpackiego BGK;

➢ dr Krzysztof Jarosz- Prezes Zarządu SPGK Sanok.

Wydarzenie transmitowane będzie na profilu Facebook Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Iwona Kosztyła