1 października 2020

fot. Apklan Resovia

Przedstawiciele CWKS Resovia i Urzędu Miasta rozmawiali na temat stadionu. Jak dotychczas drużyna z Rzeszowa nie może rozgrywać spotkań "u siebie". Żaden z obiektów w mieście nie spełnia wymogów Fortuna 1. Ligi.

Treść oficjalnego Komunikatu Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia:

Z inicjatywy działaczy SPN Resovia w siedzibie Urzędu Miasta w Rzeszowie odbyło się dzisiaj spotkanie, w którym uczestniczyli prezydenci Rzeszowa Marek Ustrobiński i Stanisław Sienko, przedstawiciele SPN CWKS Resovia w osobach Prezesa Sekcji Jana Bieńkowskiego, Wiceprezesa Sekcji Adriana Rudawskiego, rzecznika SPN Pawła Bukały – oraz radni miasta Rzeszowa w osobach Witolda Walawendra, Roberta Walawendra, Tomasza Kamińskiego i Marcina Deręgowskiego.

W trakcie jego trwania ustalono termin przesunięcia środków finansowych pochodzących z budżetu miejskiego na pokrycie kosztów wynajmu obiektu sportowego w Stalowej Woli, na którym to Resovia rozgrywać będzie do końca tego roku swoje spotkania „domowe” – począwszy od pojedynku z Sandecją Nowy Sącz 24 października. Decyzja w tej sprawie ma zapaść na październikowej Sesji Rady Miasta. Ponadto otrzymaliśmy informację, że przetarg na oświetlenie i system podgrzewanej murawy na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zostanie ogłoszony do końca tego tygodnia.

Przedstawiciele Resovii otrzymali także informację, że jeszcze w tym roku ruszy przetarg na projekt wykonawczy PCLA. Jego kwotę szacuje się na 120 mln złotych netto.

Zarząd Sekcji PN CWKS Resovia.

 

Przypomnijmy, problemy ze stadionem wynikają z faktu, że żaden obiekt w mieście Rzeszowie nie spełnia wymogów stawianych w przypadku występów w Fortuna 1. Lidze. PZPN wymaga od klubów, aby obiekty na których występują posiadały odpowiednie oświetlenie oraz podgrzewaną murawę.

Artur Sołek