4 grudnia 2020

Doroczna akcja CSR rozpocznie się w dniach 4-5 grudnia. 

Mimo pandemii, jak co roku Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku odbędą się, lecz w bezpiecznej odsłonie! 

 Wolontariusze z Auchan będą zachęcać swoich klientów do dołączenia do bazy dawców szpiku Fundacji DKMS. Każda osoba, która będzie chciała się zarejestrować może pobrać pakiet rejestracyjny od Wolontariuszy i zarejestrować się w domu. Pakiet zawiera: instrukcję jak zarejestrować się krok po kroku, formularz rejestracyjny oraz pałeczki do pobrania wymazu. Po dokonaniu rejestracji pakiet będzie można zwrócić do wyznaczonej skrzynki znajdującej się na terenie sklepów w dniach 12-13 grudnia.

Podczas 15 wspólnych akcji, zarejestrowało się 71 902 nowych, potencjalnych Dawców z których  aż 203 osób już pomogło swoim „bliźniakom genetycznym”. Na taką pomoc też liczy rodzina 9 letniego Jasia, która w maju br. usłyszała diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna.

W przypadku 9-letniego Jasia leczenie farmakologiczne nie przynosi żadnych rezultatów, a organizm chłopca nie zareagował nawet po włączeniu innowacyjnego leczenia. Białaczka nie odpuszcza. Jasia czeka kosztowana, nierefundowana terapia a następnie pilne przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego – to jedyna szansa, żeby chłopiec mógł żyć!

 

Iwona Kosztyła