14 lutego 2019

Według 28 proc. Polaków walentynki to kiczowate święto, podczas którego tracimy rozum i robimy się sentymentalni.

Czerwień, kolor symbolizujący miłość, który przypomina wszystkim, że dziś Walentynki, nazywane zwyczajowo dniem zakochanych i świętem miłości. Walentynkom patronuje święty Walenty, a symbolem tego dnia są walentynkowe serca, które zwyczajowo ofiaruje się wybranej przez siebie osobie, zapewniając ją o swojej miłości.

Czy miłość to tylko wręczanie sobie prezentów z okazji Walentynek? Czy to wysyłanie kartek, mówienie sobie słowa kocham? Absolutnie nie – miłość to coś więcej niż uczucia, miłość to dawanie siebie i pragnienie dobra drugiej osoby nie tylko kiedy jest dobrze, ale także kiedy przychodzi kryzys. To nieustanna praca nad reakcją, dbanie miłość i o tym trzeba pamiętać – mówi ks. Jan Kobak, duszpasterz rodzin diecezji rzeszowskiej

Polacy są przekonani, że aby związek był szczęśliwy, konieczna jest ciągła praca nad nim, a bez zaangażowania i dbania o relację, uczucie się skończy. Według ankietowanych filarami udanego związku są miłość (80 proc.), szacunek (76 proc.) i zaufanie (75 proc.).

Według 28 proc. Polaków walentynki to kiczowate święto, podczas którego tracimy rozum i robimy się sentymentalni. Mimo to aż 59 proc. deklaruje, że planuje obchodzić tegoroczne święto zakochanych.

Iwona Kosztyła