7 maja 2021

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas obrad Sejmu.

Poznali życiorys kardynała Stefana Wyszyńskiego, znaleźli ekspertów którzy przybliżyli im wybrane wątki z życia i posługi Prymasa i nakręcili krótki film, który opowiada o kardynale Stefanie Wyszyńskim i wartościach jakimi kierował się Prymas. Film przygotował zespół z I LO w Rzeszowie w ramach tegorocznej edycji konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży 2021  'Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia.

Zadaniem młodych była odpowiedz na pytanie w jaki sposób można wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do rodziny lub społeczności, w której mieszkają i przedstawieniem tego zagadnienia w ciekawej formie. Marta Gurbała i Mateusz Kulig wybrali formę filmiku, który będzie można obejrzeć na portalu „YouTube”.

Dzięki przygotowaniom do realizacji filmu poznaliśmy postać prymasa Wyszyńskiego i staraliśmy się przybliżyć wybrane zagadnienia w sposób ciekawy, tak my trafiły do naszych rówieśników, którzy obejrzą film. Mam tez nadzieję, ze nasza interpretacja spodoba się także komisji konkursowej – dodaje Marta Gurbała

W tym roku  Sejm Dzieci i Młodzieży odbędzie się w formie zdalnej. 

 

 

 

 

 

Iwona Kosztyła