20 maja 2021

Nie było debaty o zagospodarowaniu terenów ogródków działkowych. Była natomiast dyskusja o maseczkach ochronnych.

Wczorajsza, nadzwyczajna sesja rady miasta Rzeszowa została przerwana. Zamiast dyskusji o zagospodarowaniu terenów ogródków działkowych, był spór o maseczki ochronne.

Sesja została zwołana przez radnych klubu PiS. Podczas obrad radni mieli zająć się tematem rodzinnych ogródków działkowych im. Szafera w Rzeszowie, przez które ma przebiegać nowa droga. Działkowcy nie zgadzają się na inwestycje, w środę protestowali przed ratuszem.

Dyskusji o działkach na sesji nie było, ale była na temat maseczek ochronnych.  W czasie pandemii część radnych pracuje zdalnie, część na miejscu w ratuszu. W sali sesyjnej obecny był Grzegorz Braun – poseł Konfederacji oraz kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Parlamentarzysta oraz jego współpracownicy nie mieli założonej maseczki. O jej założenie apelował przewodniczący Andrzej Dec oraz radni wszystkich klubów. Zarządzono 5-minutową przerwę. Grzegorz Braun nie zmienił jednak swojej decyzji. Przewodniczący Andrzej Dec zdecydował się przerwać sesję. Ma ona odbyć się w innym terminie.