24 października 2018

Już 25 października w czwartek o godzinie 19:03 we foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się VI edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów.

W ramach spotkania zaprezentowane zostaną utwory najlepszych poetów wszystkich pokoleń z całego Podkarpacia. Wydarzenie to zadomowiło się już w Rzeszowie, jest stałym elementem życia kulturalnego miasta i dobrą okazją do zapoznania się z twórczością lokalnych poetów. Stanowi dobry pretekst do dyskusji na temat kształtu współczesnej poezji, poznania rządzących nią nurtów i tendencji.

Impreza, mająca za zadanie promować poezję podkarpackich twórców, jest organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej we współpracy z Klubem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Rzeszowie z Sekcją Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Gospodarzem wieczoru będzie dr Stanisław Dłuski, a wiersze zostaną zaprezentowane przez aktorów Teatru – Annę Demczuk i Marka Kępińskiego. Tego wieczoru usłyszymy także pianistkę Julię Annę Ulman. Opiekę artystyczną nad całością objął dyrektor Teatru – Jan Nowara.

Wstęp: 2 złote!

Agnieszka Radochońska-Kloc