15 grudnia 2020

Piąta edycja Nocy Biologów w Rzeszowie odbędzie  się  8 stycznia 2020 r. (piątek) w godz. 12:00-18:00 

 Pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii przy udziale pracowników Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska oraz Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają do uczestnictwa Nocy Biologów , która w tym roku ze względów epidemicznych odbędzie się w całości w formule zdalnej.

Pomimo konieczności zmiany technicznej organizacji wydarzenia, akcja Nocy Biologów jest nadal wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest BIOLOGIA. 

 

Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich, ale jesteśmy przekonani, że każdy pasjonat biologii z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie.

W ramach tegorocznej akcji planowane są następujące formy zajęć:

  • Wykłady za pośrednictwem platformy ZOOM. 

Na wykłady nie obowiązuje rezerwacja nie mniej jednak jednocześnie może dołączyć nie więcej niż 500 osób.

  • Warsztaty za pomocą platformy MS Teams. 

Wymagające wcześniejszej rezerwacji do której kluczowe jest podanie poprawnego adresu e-mail.

  • Pokazy 

Udostępniane za pośrednictwem bezpośredniego streamingu na stronę Facebooka Instytutu Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego lub jako wcześniej nagrane materiały.

  • Quizy interaktywne 

Możliwość samodzielnego rozwiązywania przygotowanych quizów, do których odpowiednie linki zostaną udostępnione na stronie internetowej Nocy Biologów i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

 

 

 

 

Iwona Kosztyła