8 grudnia 2021

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują perony na stacji Ropczyce na trasie Kraków – Rzeszów. Bedą one dłuższe (400m), co umożliwi przewoźnikom swobodne planowanie postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych. To jedna z inwestycji w ramach prac Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. To kolejny przetarg w województwie – w toku są postępowania na 6 zadań.

W Ropczycach podróżni zyskają także wyższy komfort obsługi – mówi Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Celem programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Zaplanowane zadania inwestycyjne umożliwią podróżnym dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. Na Podkarpaciu Program Przystankowy obejmuje 9 inwestycji z listy podstawowej – dodaje Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

 

 

Na ten cel przeznaczono 1 mld zł. Środki zostaną wykorzystane m.in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie prac, związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla pasażerów.

 

Iwona Kosztyła