12 lutego 2020

Akcja trwa do końca marca.

Pod hasłem „Ocal włos – Daj jej siłę do walki z rakiem” na Podkarpaciu trwa kampania promująca wsparcie zakupu sprzętu zmniejszającego utratę włosów w trakcie chemioterapii dla pacjentek ośrodka onkologicznego w Brzozowie.

W trakcie chemioterapii włosy wcale nie muszą wypadać. Kobiety mogą uniknąć lęku i paraliżującego strachu, pozbawiającego je sił, by stawić czoła chorobie.

Czepek chłodzący, bo o nim mowa, to urządzenie, które działa w kilku ośrodkach onkologicznych w Polsce. Pomaga przejść przez traumę chemioterapii, podnosi komfort życia podczas choroby, wspomaga terapię oraz efekt leczenia. Czepek nie daje gwarancji zapobiegnięcia utraty włosów, ale na pewno znacznie ograniczy ich wypadanie – mówi Magdalena Korona, jedna z ambasadorek akcji

Koszt jednego urządzenia z całym osprzętem w postaci łóżek, kocy elektrycznych i płynu chłodzącego, to około 180 tysięcy złotych. Brzozowskiego szpitala nie stać na taki wydatek, a liczba pacjentów onkologicznych stale rośnie – dodaje Alicja Tomoń z Urzędu Miejskiego w Brzozowie, który także promuje akcję

Pieniądze można wrzucać do puszek rozstawionych w sklepach, salonach kosmetycznych i aptekach między innymi na terenie Sanoka i Brzozowa, Krosna czy Jasła. Można też przekazać poprzez internetową stronę zrzutka.pl „Ocal włos – sprzęt zmniejszający utratę włosów w trakcie chemioterapii”.

 

Iwona Kosztyła