22 marca 2022

6. edycja ORIENTATION DAY odbędzie się 25 marca 2022 r. w głównym kampusie UR (budynek A0), przy ul. prof. Pigonia 1 (Kampus Rejtana), w godzinach 9:00-15: 00. Wstęp wolny

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19, już w najbliższy piątek, 25 marca, w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbędzie się kolejna – 6. edycja ORIENTATION DAY, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych, organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie. Hasło tegorocznej edycji, brzmi: Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!  

ORIENTATION DAY to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu edukacyjnym Rzeszowa, adresowane przede wszystkim do ósmoklasistów oraz przedstawicieli szkół podstawowych, a także wszystkich innych osób żywo zainteresowanych tematyką edukacji w naszym mieście. Po raz kolejny będzie to wydarzenie o charakterze ogólnodostępnym. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych – zwłaszcza ósmoklasistów, nauczycieli oraz rodziców do udziału w wydarzeniu. W targach wezmą udział przedstawiciele kilkudziesięciu podkarpackich szkół średnich i branżowych, którzy przedstawią swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/ 23 dla przyszłych uczniów szkół średnich.  

Ciekawe oraz przydatne informatory m. in. na temat oferty ponad 30 różnych placówek, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, gadżety to nie wszystko. Ósmoklasiści będą mogli porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na interesujące ich indywidualne zagadnienia związane z ofertą prezentowanych placówek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami, a także oczekiwaniami. Spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie pytania, rozwiać wątpliwości i przybliżyć nieco atmosferę oraz klimat wystawiających się szkół. Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych.  

– Gorąco zapraszam ósmoklasistów i rodziców do zapoznania się z ofertą szkół i udziału w 6. edycji ORIENTATION DAY. Życzę owocnych spotkań podczas prezentacji szkół ponadpodstawowych. I trzymam kciuki za wszystkich ósmoklasistów podczas majowych egzaminów. Wybierzcie mądrze swoją przyszłość, pomożemy Wam w tym – mówi dr Anna Pięta Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego.  

Uczestnictwo w ORIENTATION DAY jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych edukacją. Tegoroczne Podkarpackie Targi Edukacyjne odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym w związku sytuacją epidemiczną. Organizatorzy zadbają o to, aby zapewnić uczestnikom wydarzenia maksymalne bezpieczeństwo. Obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich osób odwiedzających ORIENTATION DAY.  

 

Iwona Kosztyła