17 lutego 2020

W wyniku restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego parafia w Zmysłówce, straciła blisko połowę środków zgromadzonych na rachunku bankowym.

W wyniku restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego parafia w Zmysłówce, znajdująca się na terenie gminy Grodzisko Dolne straciła w styczniu br. 43% środków zgromadzonych na rachunku bankowym, darowizn od parafian i innych ludzi dobrej woli, które były przeznaczone na budowę nowego kościoła. W związku z tym parafianie ze Zmysłówki zwracają się do mieszkańców powiatu leżajskiego z poniższym apelem o pomoc. – taki komunikat znalazł się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Leżajsku.

Parafia w Zmysłówce jest jedną z instytucji, która została poszkodowana w wyniku kłopotów banku PBS w Sanoku. W podobnie trudnej sytuacji znalazło się wiele podmiotów z terenu województwa, m. in.: Powiat Ropczycko – Sędziszowski czy Szpital Miejski w Rzeszowie.

Parafianie w Zmysłówce od stycznia 2018 roku zaczęli zbierać datki na budowę nowej świątyni. Nowy obiekt ma zastąpić dotychczasowy, drewniany kościół.

Pełna treść apelu oraz informacje o możliwości wsparcia .

Artur Sołek