28 lipca 2022

28.07.2022. Rzeszow Fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

Nowy stadion piłkarsko-lekkoatletyczny przy ul. Wyspiańskiego ma być gotowy na 120-lecie CWKS Resovii, która będzie gospodarzem obiektu. Dzisiaj prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy stadionu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Uroczyste spotkanie, podczas którego poinformowano o zawarciu umowy odbyło się na bieżni stadionu przy ul. Wyspiańskiego. Budowę nowego obiektu będą współfinansować resort sportu, który pokryje połowę kosztów oraz władze miasta i województwa, które dołożą po 25 procent. To łącznie 120 milionów złotych.

Dzięki podpisaniu umowy na finansowanie zadania miasto Rzeszów, jako inwestor będzie mogło wkrótce ogłosić przetarg na przebudowę obiektu. Firma, która go wygra, dostanie za zadanie zoptymalizować istniejącą dokumentację tak, aby nowy stadion spełniał zarówno wymogi i oczekiwania lekkoatletyczne, jak i piłkarskie. Prezydent Konrad Fijołek chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, kiedy to CWKS Resovia będzie świętować 120-lecie istnienia.

W konferencji prasowej, podczas której ogłoszono decyzję o finansowaniu budowy wzięli udział m.in.: Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Konrad Fikołek – prezydent Rzeszowa, Posłowie: Tomasz Poręba i Krzysztof Sobolewski, Wojewoda Ewa Leniart oraz Marszałek Władysław Ortyl.

Inf. pras.