4 marca 2020

W Rzeszowie odbyła się konferencja dotycząca Internetu Rzeczy. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP. Rzeszów jest kolejnym miastem, w którym przedsiębiorcy i samorządowcy mogą dowiedzieć się jak inwestować w nowoczesne technologie.

Konferencja Perspektywy dla rozwoju internetu rzeczy – samorząd przyszłości odbyła się z inicjatywy Kancelarii Prezydenta RP, a także Ministerstwa Cyfryzacji, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Jak tłumaczy Minister Halina Szymańska, temat wzbudza spore zainteresowanie, dlatego konferencje są organizowane w kilku miejscach w kraju

Internet rzeczy to najogólniej mówiąc wszystkie przedmioty i projekty które podłączone do sieci mogą generować i przetwarzać informacje. Przykładem są np. innowacyjne rozwiązania w sieciach wodociągowych.

Podczas konferencji przedstawiciele instytucji tłumaczyli jak samorządy i przedsiębiorcy mogą wdrażać nowoczesne technologie oraz jak mogą je finansować. O możliwościach wsparcia informowali przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Narodowego Centrum badań i Rozwoju.

Podobne spotkania dotyczące Internetu rzeczy odbędą się jeszcze w kilku innych województwach. Rzeszów jest 6 miastem, w który odbyła się taka dyskusja.

Artur Sołek