25 czerwca 2021

dav

Pierwszy etap budowy parku kosztował ok. 900 tys. zł.

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami miasto Rzeszów rozszerzy ofertę rekreacyjną dla najmłodszych. Pierwszy etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny zbliża się ku końcowi.

Park powstaje na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka” przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie.

– Już 1 lipca planowane jest udostępnienie mieszkańcom tego nowego terenu rekreacyjnego. Wykonano już nowe alejki, trwa montaż oświetlenia, elementów małej architektury i urządzeń zabawowych. Wykonywane są również nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz zakładana jest kolejna w naszym mieście łąka kwietna – wylicza Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. 

W kolejnych etapach tej inwestycji planowane jest utworzenie klasy terenowej (miejsce do prowadzenia plenerowych lekcji, z tablicą i siedziskami), warzywnika, ogrodu tematycznego, instalacji z bali drewnianych do ćwiczeń i zabaw dla dzieci, pawilonu parkowego, stref relaksu z hamakami, kolejnych łąk kwietnych oraz licznych nasadzeń zieleni.

Iwona Kosztyła