8 lutego 2021

fot. KWP Rzeszów

Narkotyki produkowano na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim.

Policjanci z Rzeszowa oraz funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali miejsce produkcji metamfetaminy. W ramach działań zabezpieczono ponad 3 kilogramy tego narkotyku oraz hurtowe ilości substancji służących do jego produkcji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządów w Poznaniu i w Rzeszowie, w trakcie wielomiesięcznej pracy zebrali informacje, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanych na gorącym uczynku, podczas syntezy metamfetaminy.

’Czarnorynkowa’ wartość zabezpieczonych narkotyków to milion złotych – mówi podinsp. Marta Tabasz-Rygiel – Rzecznik Prasowy KWP w Rzeszowie

Do sprawy zatrzymano 3 obywateli Wietnamu, których doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wytwarzania substancji psychotropowej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

mat. pras.