26 lutego 2021

W ramach przebudowy w akademiku powstanie 65 segmentów mieszkalnych, przeznaczonych dla 195 studentów.

Politechnika Rzeszowska rozstrzygnęła przetarg na przebudowę domu studenckiego „Akapit” Prace remontowe mają się zakończyć w listopadzie br. To już kolejny dom studencki, który zostanie przebudowany. Uczelnia sukcesywnie podnosi standard akademików, obecnie trwają prace w domu studenckim „Pingwin”, które zakończą się końcem kwietnia.

W ramach przebudowy w akademiku powstanie 65 segmentów mieszkalnych, przeznaczonych dla 195 studentów, w tym dwa segmenty na parterze dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Powstaną nowoczesne segmenty mieszkalne typu studio o powierzchni ok. 33 m2. Będą się w nich znajdować pokój dwuosobowy, pokój jednoosobowy oraz wspólny aneks kuchenny, łazienka i toaleta.

Modernizacja przyniesie korzyści nie tylko studentom, którzy dzięki nowoczesnemu wyposażeniu zyskają o wiele lepszy komfort mieszkania, lecz także uczelni.

Uczelnia pozyskała środki na tę inwestycję z Ministerstwa Edukacji i Nauki. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 7 400 000 zł. Całkowity koszt obydwóch inwestycji wynosi około 15 mln zł.

Iwona Kosztyła