4 lutego 2019

Obowiązki dowódcy objął płk Dariusz Lewandowski.

21. Brygada Strzelców Podhalańskich ma nowego dowódcę. Minister Obrony Narodowej na szefa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie wyznaczył płk Dariusza Lewandowskiego, dotychczasowego dowódcę 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu. Na rzeszowskim rynku odbyły się uroczystości przekazania dowodzenia 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich nowemu dowódcy jednostki.

Płk Dariusz Lewandowski przejął dowództwo po gen. Ryszardzie Pietrasie, który – został mianowany zastępcą dowódcy Centrum Operacji Lądowych w Krakowie. Generał Pietras dowodził 21 Brygadą Strzelców Podhalańskich blisko dwa lata – dowodzenie 21 Brygady objął 5 kwietnia 2017 roku i za te lata podziękował zarówno żołnierzom jak i mieszkańcom Podkarpacia.

W żadnym innym miejscu nie doświadczyłem tak dużego patriotyzmu jak na Podkarpaciu, a za tym też idzie zaangażowanie nie tylko żołnierzy, ale i wszystkich mieszkańców. Mimo, że nie będę już nosił szarotki – symbolu podhalańczyków na mundurze, to zostawiam ją na zawsze w sercu.

To dla mnie ogromny zaszczyt przejąc dowodzenie tak wyjątkową brygadą – mówił

Pułkownik Dariusz Lewandowski, który do brygady przyszedł z Żagania, gdzie pełnił obowiązki dowódcy 34. Brygady Kawalerii Pancernej. W najbliższym czasie przed brygadą stoją duże wyzwania, jednak wierzę, że wspólnie im podołamy.

Odchodzącemu dowódcy podziękował za służbę i nowego szefa podhalańczyków powitał obecny na uroczystości Dowódca Generalny RSZ gen. broni Jarosław Mika

Iwona Kosztyła