12 lutego 2021

WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA W RZESZOWIE I STUDIO PEOPLE CAN FLY ROZPOCZYNAJĄ WSPÓŁPRACĘ

Tworzenie specjalistycznego programu kształcenia w ramach kierunku: Projektowanie Gier Komputerowych, rozwój młodych talentów, opracowania projektów i wspólnych przedsięwzięć naukowych oraz rozwój branży gaming’owej w regionie – w tych obszarach Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie oraz studio People Can Fly zawarły strategiczne partnerstwo.

 

„Uczelnia od lat śledzi aktualne trendy panujące nie tylko na polskim, ale także zagranicznym rynku pracy. Przyczynia się to do stałego rozwoju oferty dydaktycznej oraz pozyskiwania atrakcyjnych partnerów biznesowych dla kierunków kształcenia. W ostatnich dniach Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania nawiązała współpracę z polskim producentem gier komputerowych, studiem People Can Fly.

Głównym celem porozumienia jest wspólna praca nad rozwojem odrębnej ścieżki kształcenia Projektowanie Gier Komputerowych, której PCF stał się oficjalnym Partnerem. Dodatkowo, studenci będą mogli korzystać ze wsparcia merytorycznego pracowników Studia oraz rozwijać umiejętności na realizowanych przez nich zajęciach i wykładach.

 

WSIiZ, wspólnie z PCF, zamierza rozpocząć pracę nad projektami mającymi na celu widoczny rozwój oraz rozpropagowanie branży gamingowej w regionie” – informuje dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Prorektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

 

„Od blisko trzech lat jesteśmy obecni w Rzeszowie, chcemy naszą obecność tutaj rozwijać i wzmacniać lokalny gamedev. Współpraca z WSIiZ jest tego potwierdzeniem; mamy nadzieję, że będzie wielowątkowa i długoterminowa. Obu stronom zależy także na tym, aby miała wymiar praktyczny, najlepszym studentom zaproponujemy możliwość rozwoju w ramach PCF Rzeszów” – komentuje Mateusz Kirstein, szef studia People Can Fly w Rzeszowie. People Can Fly to polski, niezależny producent gier komputerowych, działający na rynku od 2002 roku.

 

Studio aktualnie posiada swoje oddziały w: Warszawie, Rzeszowie, Łodzi, Newcastle, Nowym Jorku oraz Montrealu i zatrudnia ponad 260 specjalistów. Od grudnia 2020 roku spółka jest oficjalnie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do najpopularniejszych gier wyprodukowanych przez firmę należą: „Painkiller”, „Bulletstorm” oraz „Gears of War: Judgment”. Na 1 kwietnia 2021 roku Studio zaplanowało premierę nowej gry – „Outriders”, której wydawcą jest Square Enix.

 

Projektowanie gier komputerowych jest ścieżką kształcenia realizowaną w ramach studiów I stopnia na kierunku „Grafika komputerowa i produkcja multimedialna”. Podczas zajęć, studenci uczą się jak rozwinąć swój potencjał, korzystają z nowoczesnych laboratoriów oraz profesjonalnego sprzętu i oprogramowania. Mają również szansę stworzenia swojej pierwszej gry, dzięki studenckiemu studiu GameDev. Dalsza współpraca Uczelni z ekspertami PCF zaprocentuje w praktycznym przygotowaniu przyszłych absolwentów do podjęcia kariery zawodowej – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

Więcej o WSIiZ: wsiz.edu.pl https://wsiz.edu.pl/stud-i-stop/projektowanie-gier-komputerowy

Iwona Kosztyła